Успех „Разиграног пера“ на Међународном фестивалу „Деца међу нарцисима“

Културни центар Чајетина, под покровитељством општине Чајетина, организујовао 30. дечји фестивал „Деца међу нарцисима,, који се одржао у Чајетини и на Златибору  21. маја 2022. године.

И ове године Фестивал је био међународни, са циљем промоције најбољих дечјих литерарних остварења и зближавања деце из разних крајева земље и иностранства. На конкурс је учествовлао 600 учесника и пристигло 600 литерарних радова, од којих је у категорији  поезије и прозе одабрано 15 најбољих радова ученика од 1. до 8. разреда.

Песникиња Виолета Јовић, која је овогодишња кума фестивала, одабрала  је најбоље радове пристигле на конкурс. Новина ове године је да су све награде – равноправне, да су свих 15 награђених освојили 1. награду!

Марија Јеремић, ученица 8/2 разреда, члан Литерарне секције „Разиграно перо“, са песмом „Убери ми звезду“ ушла у 15 најбољих,  освојила 1. награду и поновила успех који је остварила на 28. фестивалу, 2020. године на овом фестивалу.

Аутор Соња Миловановић

УБЕРИ МИ ЗВЕЗДУ

Не бери ми цвеће
што лако увенуће.