„РАЗИГРАНО ПЕРО” ОБЕЛЕЖИЛО НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Литерарна секција „Разиграно перо” шести пут је  обележило 28. фебруар, Национални дан књиге кроз учешће у акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно!”.

Читало се гласно у две смене.

Чланови литерарне секције 5. и 7. разреда и чланови „Читалачког клуба”, са наставницом Соњом Миловановић, читали су гласно у школској библиотеци. Ученици су читали из својих омиљених књига: „Леси се враћа кући” Ерика Најта, „Доживљаји Тома Сојера” Марка Твена, „Фазони и форе” Љубивоја Ршумовића и песме Десанке Максимовић. Чланови „Читалачког клуба” представили су дело „Моји хероји и ја” Мирослава Јовановића кроз кратку анализу и читање омиљених одломака.

У другој смени чланови литерарне секције 6. и 8. разреда, са наставницом Лидијом Марић Јовановић, обележили су Национални дан књиге у кабинету за српски језик и књижевност песмама српске књижевности. Ученици су читали и рецитовали одабране народне епске песме и своје омиљене песме српских песника: Бранка Радичевића, Јована Јовановића Змаја, Васка Попе, Мике Антића, Љубивоја Ршумовића… Учешће у акцији „Читајмо гласно!” завршено је песмом Пеђе Трајковића „Кад књиге буду у моди”.