Посета касарни у Боговађи

Ученици шестог разреда ИО Боговађа су са својом наставницом географије, Дијаном Поповић, посетили касарну у Боговађи. Циљ посете је био да се ученици упознају са примењеном картографијом, употребом компаса, анализом топографских карата Боговађе.

Ученике је примило веома љубазно особље, на челу са мајором Радосављевићем. Поред појашњења рангова чинова у војсци и оријентисањатопографске карте односно њене употребе у оријентиринг вежбама војника, ученици су послужени и добили су пригодан поклон.

Поред основа топографије, прошетало се касарном. Ученици су видели метеоролошку кућицу и мерења која се свакодневно обављају ради потребе адекватног складиштења војне опреме. Демонстриран је и тренинг паса чувара.