ОБЕЛЕЖЕНА 100. ГОДИШЊИЦА РОЂЕЊА ДУШКА РАДОВИЋА

Чланови Литерарне секције „Разиграно перо”, ученици V2, VI3 и VIII2, заједно са руководиоцима секције Соњом Миловановић и Лидијом Марић Јовановић припремили су програм о песнику Душку Радовићу и у оквиру „Клуба за учење” обележили 29. новембар и 100. годишњицу од Душковог рођења.

Кроз презентацију о животу и раду Душка Радовића провели су нас ученици осмог разреда. Шестаци су проучавали Радовићеве песме, цртали мапе ума и припремили и реализолави изложбу својих радова у главном школском холу.

Ученици петог разреда проучавали су Радовићеве песме, афоризме, његов радијски и телевизијски рад. Представили су избор најзанимљивијих афоризама и извели скеч из ТВ емисије „На слово на слово”.

Обележавање 100. година од рођења Душка Радовића завршено је песмом.

Програму су присуствовали директорка школе, заменица директорке и ученици од 5. до 8. разреда.

Литерарна секција „Разиграно перо” VIII2