Учешће на конкурсу Дани гљива – Дивчибаре 2022.

Традиционална туристичко-образовна манифестација „Дани гљива“ одржава се првог викенда октобра сваке године на Дивчибарама. Догађај организује Гљиварско друштво Ваљево. Циљ је да се гљиве и лековито биље промовишу као органска и здрава храна, да се ученици едукују о биодиверзитету , а посетиоци о важности очувања и заштите.

Ученици наше школе први пут су учествовали на ликовном конкурсу за најбољи цртеж гљива и лековитог биља у природном амбијенту. Ученице седмог разреда Дуња Милошевић и Анђела Брдарић освојиле су прво и друго место. Њихов ментор била је наставница биологије Александра Јагодић.

Дуња и Анђела су у суботу 1. октобра 2022. године са својим родитељима посетиле манифестацију, а том приликом уручене су им и награде.