ОБЕЛЕЖЕНА 200. ГОДИШЊИЦА РОЂЕЊА БРАНКА РАДИЧЕВИЋА

Чланови Литерарне секције „Разиграно перо”, ученици од 5. до 8. разреда, заједно са руководиоцима секције Соњом Миловановић и Лидијом Марић Јовановић реализовали су радионице о песнику Бранку Радичевићу и тако обележили 28. март и 200. годишњицу Бранковог  рођења.

Реализовали смо онлајн радионицу на Гугл учионици: претраживали сајтове у потрази за подацима о Бранковом животу и раду, бирали линкове, песме и фотографије за онлајн изложбу и израду ППТ презентације. У школи смо кроз богато илустровану презентацију о Бранку Радичевићу упознали остале ученике са његовим животом и стваралаштвом, читали и анализирали одабране песме.

Обележавање 200 година од рођења Бранка Радичевића завршено је песмом „Певам дању, певам ноћу”.

Литерарнa секцијa „Разиграно перо”