Обележен дан домаћих животиња

„Утицај географских фактора на избор домаћих животиња“ била је тема једног од часова географије у ИО у Бајевцу, а поводом обележавања 2.ог октобра као дана који је посвећен домаћим животињама. Ученици шестог разреда имали су прилику да сазнају како је човек припитомио животиње, у коликој мери је то утицало на његов живот и какву улогу имају географски услови на избор домаћих животиња.

Други део часа био је предвиђен за креативну радионицу. Од припремљеног материјала, свако дете је осликало лик неке домаће животиње.

Иако је ова тема деци прилично позната, ипак су били изненађени појединим чињеницама, посебно сазнањем да на неким другум местима у свету човек живи у заједници са нама потпуно непознатим животињама.

Наставница географије,

Снежана Вићентић