„ЧУВАРИ ЈЕЗИКА” ОБЕЛЕЖИЛИ

ДАН СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ И КУЛТУРЕ

Лингвистичка секција „Чувари језика” обележила је Међународни дан словенске писмености и културе низом активности.

Дан словенске писмености и културе установљен је у част твораца словенске писмености и обележава се 24. маја на празник Свете солунске браће Ћирила и Методија у неколико словенских земаља: Србији, Бугарској, Северној Македонији, Чешкој, Украјини и Русији.

Чланови лингвистичке секције поводом овог државног празника, уз помоћ менторке, руководитељке секције Лидије Марић Јовановић, реализовали су неколико активности у школи и онлајн. Старији чланови секције израдили су презентацију о Ћирилу и Методију и њиховој мисији и представили их ученицима 5. разреда. Део обележавања овог празника било је и представљање песама на различитим словенским језицима, као и калиграфска радионица реализована у школи. Од одабраних радова насталих на калиграфској радионици настала је изложба у холу школе која је отворена 24. маја и може се погледати до краја школске године.

„Чувари језика” VII3