ПИСАЛИ СМО  БРАНКУ МИЉКОВИЋУ У ЧАСТ И ОСВОЈИЛИ 2. МЕСТО

На двадесетом, јубиларном, песничком конкурсу за ученике основних школа, ,,Моравске елегије”- Бранку Миљковићу у част, у организацији Дома културе у Брестовцу, жири у саставу: Маја Ранђеловић, Јелена Јанковић и Ирена Димчић донео је одлуку да у категорији ученика старијих разреда награди три ученика:

Виктор Ранковић, ученик 6/3, члан литерарне секције „Разиграно перо“, освојио је 2. награду за песму ,, Љубавна песма” .

Награде су дипломе, књиге и једнодневна излет који је реализован суботу, 18.маја.

Такође осим награђених ученика, на изет су ишли и њихови наставници. Годинама уназад пракса је одлазак у један део Србије, где поред дружења деце, организује се и дружење са наставницима/сарадницима на обостарно задовољство. Ове године то је био излет на релацији: Лесковац – Брестовац –Ниш –манастир Лешје – излетиште Грза- етно село Балашевић-Сокобања и назад у суботу 18. маја 2024. г. у пратњи организатора из Дома културе Брестовац.

ЉУБАВНА ПЕСМА

Тишина у мојој глави бруји

док твоје име кроз мисли зуји.

Покушавам да решим домаћи задатак,

постаје тежек, иако је баш кратак.

Тај немир у мени влада

откад блистави осмех видео сам тада

и очи као немирно плаво море,

због којих се моји снови боре.

Та лепршава сјајна коса,

на лицу пегице као роса…

Постала је анђео мали,

који се мота по мојој глави.

Лептирићи по стомаку гмижу,

пажњу од задатка дижу,

али вредан је њен сваки трен,

макар остао задатак нерешен.

Виктор Ранковић,  ученик 6/3

Члан  Литерарне секције  „Разиграно перо“

ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац

ментор Соња Миловановић