О школи
Основна школа „Миле Дубљевић“ данас је велика образовно-васпитна установа коју похађа 935 ученика. Централна школа налази се у Лајковцу у Улици Светог Саве 3.

Историјат школе
Први подаци о писмености и школству на простору општине Лајковац односе се на манастир Боговађу. Давне 1567. године помињу се преписивачи књига у манастиру.

Драмска секција
Драмска дружина окупља децу старијух разреда која показују интересовања и таленат за глуму и сценско изражавање.
Обавештења
Поводом обележавања новембра - месеца борбе против зависности, у среду, 29.11. 2017. године  у нашој школи,  одржана је едукативна  радионица и предавање на тему: Превенције
У четвртак, 9.11. 2017. године одржано је књижевно вече песника завичајаца. Било је то једно успешно вече у организацији Градске библиотеке у Лајковцу.
У оквиру Дечје недеље, под геслом  „Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета', одржан је Фестивал науке у ОШ „Миле Дубљевићˮ у Лајковцу.
Архива обавештења
Фото галерија