ФИНАЛИСТА 18. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ДЈЕЧИЈЕ ПОЕЗИЈЕ „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО 2024. ГОДИНЕ“

Виктор Ранковић, ученик 6/3, члан литерарне секције „Разиграно перо“, ОШ „Миле Дубљевић” Лајковац, учествовао је од  18. до19.04.2024. године у Бања Луци на финалу фестивала дјечије поезије. На овогодишњи конкурс стигло је преко 4.000 радова које је писало преко 3000 малих пјесника из основних школа из Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Хрватске, Сјеверне Македоније и Словеније. Виктор је  ушао у финале, у 73 најбољих, који су се такмичили за титулу апсолутног победника фестивала – Мали принц или Мала принцеза „Дјечијег царства“ и остале награде и добио специјалну награду. Финалисти „Дјечијег царства“ су добитници титуле „Кључар дјечијег царсва“.

Виктор каже да му је  част што је део овог царства и да му је било лепо  у царству деце песника. Уживао је у богатом програму, у песмама осталих учесника и у   дружењу са песницима, посебно са  омиљеним песником Тодем Николетићем.

Аутор Соња Миловановић, ментор секције „Разиграно перо“