СЕДАМ НАГРАДА ЗА „РАЗИГРАНО ПЕРО“ НА МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ЉУБАВНЕ ПОЕЗИЈЕ

Литерарна секција наше школе „Разиграно перо” освојила је прегршт награда на XXII међународном књижевном конкурсу љубавне поезије „Пјесма над пјесмама” на песничку тему „Овоцвет љубави” који традиционално организује „Клуб умјетничких душа Мркоњић Град” из Републике Српске поводом Дана заљубљених.

Чланови „Разиграног пера” освојили су седам награда на овом међународном конкурсу у конкуренцији 267 песама које су пристигле из Србије, БИХ, Црне Горе, Северне Македоније, Хрватске, Швајцарске, Немачке, Бугарске и Италије. У говору на представљању победника 14. фебруара 2023. у Мркоњић Граду председник „Клуба умјетничких душа” Слободан Ћоћкало посебно је похвалио рад Литерарне секције „Разиграно перо” и њене руководиоце Лидију Марић Јовановић и Соњу Миловновић за предани рад на неговању литерарног израза својих ученика.

У категорији „Свици љубавне поезије” награђени су:

• Јована Мијаиловић VI3 – 3. наградом за песму „Љ као љубав”
  • Ирина Којић VI3 – Наградом „Најоригиналнија љубавна песма”  за песму „Чудна ли је та љубав”
  • Нађа Бркић V2 – Наградом „Најоригиналнија љубавна песма”  за песму „И ово је љубав”
  • Мартин Микић VIII2 – Наградом „Најоригиналнија љубавна песма”  за песме „Свако заслужује љубав” и „Тражим те”
  • Филип Павловић VIII2 – Наградом „Најоригиналнија љубавна песма”  за песму „Љубавна песма”
  • Јован Рајковић VIII2 – Наградом „Најромантичнија љубавна песма”  за песму „Љубав”
  • Стева Мацура VIII2 – Наградом „Најромантичнија љубавна песма”  за песму „Симпатија”.

Награђени ученици и руководиоци секције са директорком школе

У категорији најоригиналније форме, која прати поетске радове са којом песници учествују на конкурсу, Стева Мацура VIII2 са шифром „Звездобројац” освојио је 1. место за најлепшу шифру, заштитног знака зборника у категорији „Свици љубавне поезије”.

Поред малих песника награђене су и Лидија Марић Јовановић и Соња Миловановић, руководиоци литерарне секције и ментори награђених ученика, за подршку XXII међународном књижевном конкурсу љубавне поезије „Пјесма над пјесмама”.

Све награђене песме објављене су у заједничком зборнику фестивала „Овоцвет љубави XII”.

Литерарна секција „Разиграно перо”