„ЧУВАРИ ЈЕЗИКА” ОБЕЛЕЖИЛИ МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Чланови Лингвистичке секције „Чувари језика” лингвистичком радионицом обележили су 21. фебруар, Међународни дан матерњег језика.

Обележавање 21. фебруара започето је предавањем коју је пратила ППТ презентацијом о историјату и значају овог међународног празника и очувању и неговању матерњег језика. Овом приликом је руководилац лингвистичке секције Лидија Марић Јовановић ученицима представила и бројне занимљивости о српском језику, али и другим светским језицима.

Након разговора са ученицима о значају неговања и очувања српског језика реализоване су две посебне радионице. Ученици 5. разреда бирали су најлепше речи српског језика, а ученици 7. разреда бавили су се превођењем текстова „са српског на српски”, односно у текстовима замењивали речи страног српским речима одговарајућег значења. Радионице су завршене избором најлепших речи српског језика и разговором о разликама између оригиналних и исправљених текстова.