Светски дан поезије

„НАЈЛЕПША ПОЕЗИЈА ЈЕ ТРЕНУТАК КАД НИСИ СВЕСТАН ПЕСМЕ И НАЈЛЕПШИ ЈЕ ЖИВОТ КАД НИСИ СВЕСТАН ДА ЖИВИШ, НЕГО МИСЛИШ ДА САЊАШ“ Мика Антић

Дана, 21.3.2023. у Градској библиотеци у Лајковцу обележен је Светски дан поезије. Том приликом је реализована додела награда поводом поетског конкура „Мој љубимац“, у циљу промоције књижевног стваралаштва деце и као један од начина да се књига што више приближи деци.  ПРВУ НАГРАДУ добио је ученик Лазар Брдарић IV-5, (ментор Гордана Станојевић), ДРУГУ НАГРАДУ је добила Ђурђа Брдарић III-5 (ментор Биљана Перић), док је ТРЕЋУ НАГРАДУ добио Андреј Ракић I/8 (ментор Катарина Марковић). Сви учесници конкурса су добили похвале за уложен труд и учешће. Награђени ученици су јавно читали своје стихове, али и сви остали учесници су имали прилику да прочитају своје стихове. Било је то лепо дружење, неким ученицима по први пут, а неки су већ искусни у писању песама.