„Разиграно перо” обележило дан сећања на Доситеја Обрадовића

Чланови Литерарне секције „Разиграно перо” низом активности обележили су 10. април, дан сећања на Доситеја Обрадовића.

Реализоване су две радионице посвећене Доситејевом животу и раду. Ученици су упознати са дописом Доситејеве задужбине која од ове школске године установљава 10. април као Дан сећања на Доситеја Обрадовића под називом „Доситејеви дани”, а затим се говорило о његовом животу и делима за шта је искоришћен материјал са сајта Доситејеве задужбине. Читани су и коментарисани одломци из Доситејевих дела „Писмо Харалампију”, „Живот и прикљученија” и „Совјети здравог разума” са посебним освртом на његов језик и мисаоне поруке, као и на чињеницу да је Доситеј први Србин који се залагао за употребу српског народног језика у књижевности. Резултати рада на радионицама представљени су на паноу у главном холу школе.

Руководиоци Литерарне секције„Разиграно перо”