ЧЕТВОРО ЧЛАНОВА „РАЗИГРАНОГ ПЕРА” У ЗБОРНИКУ МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА

Чланови Литерарне секције „Разиграно перо” остварили су значајан успех на Међународном литерарном конкурсу за најлепшу дечју љубавну песму „Љубав (ни)је само реч” који традиционално организује КЦ „Младост” из Футога.

Песме четворо чланова литерарне секције ушле су у зборник радова фестивала „Песмарица 2024. – 50 најлепших дечјих љубавних песама”. Међу више стотина песама ученика основних школа из Србије, БИХ, Црне Горе, Македоније и Хрватске, стручни жири у саставу: песник Душан Поп Ђурђев, проф. Катарина Новаковић и проф. Александра Рајак међу најлепше песме уврстили су и песме  чланова „Разиграног пера”.

У зборнику су објављене песме: „Љубавна песма” Виктора Ранковића VI3, (менторка Соња Миловановић); „Љубав” Стефана Марјановића V2, „Враголан” Лане Недељковић VII3 и „Златокоса Ана” Вука Недељковића VII3, (менторка Лидија Марић Јовановић).