Извештај о обележавању 5. јуна, Светског дана заштите животне средине

Светски дан заштите животне средине обележава се 5. јуна са циљем подизања глобалне свести за заштиту наше планете. Установљен 1973. године од стране Генералне скупштине Уједињених нација, овај дан представља најважнији дан за промовисање заштите животне средине. Тема за 2024. годину је “Наша земља, наша будућност. Ми смо генерација обнове”.

Ученици петог и седмог разреда су са наставницама биологије обележили овај важан датум еколошком акцијом чишћења школског дворишта, сакупљања смећа и његовог сортирања. Наставнице су се овом приликом осврнуле на утицај свакодневних активности ученика на животну средину и истакле важност предузимања корака ка одрживој будућности.

Фотографије достављамо у прилогу.

11.6. 2024. године                                                                Подносилац извештаја:

У Лајковцу                                                                           Стручно веће биологије