„РАЗИГРАНО ПЕРО” И ОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ ЗАВРШАВА НАГРАДАМА ЗА ПОЕЗИЈУ

Литерарна секција „Разиграно перо” двема наградама завршава ову, по свему, врло успешну школску годину.

Члан секције Стефан Јаковљевић, ученик V2 разреда, у конкуренцију младих литерараца из целе Европе, освојио је 2. награду на Међународном литерарном конкурсу „Најлепша мама на свету – моја мама” Дечјег савеза града Врања за песму „Моја мама”.

Песма „Мој љубимац” ученице VII3 Јоване Мијаиловић нашла се међу само седам похваљених радова у категорији поезија ученика основних школа на VIII републичком литерарном конкурсу „Мој љубимац” који организује Дечји културни центар Београд. О прве три награде и похвалама одлучивао је стручни жири на челу са председником Слободаном Станишићем, истакнутим дечјим писцем. На конкурсу је похваљена и менторка награђене ученице Лидија Марић Јовановић.

Литерарна секција „Разиграно перо”