13 НАГРАДА ЗА  „РАЗИГРАНО ПЕРО”

НА МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ФЕЛИС 2024

Чланови Литерарне секције „Разиграно перо” са великим успехом представили су свој литерарни таленат на VII међународном фестивалу литерарног стваралаштва ФЕЛИС 2024. у Лазаревцу.

У међународној конкуренцији, у категорији Деца ствараоци до 14 година са поетским радовима на слободну тему, специјалну награду освојио је Павле Мијаиловић, ученик 7. разреда, за песму „Још увек сам дете”.

Међу више од четиристо литерарних радова пристиглих на конкурс, похваљено је 12 песама чланова „Разиграног пера”. Похваљени су: Огњен Адамовић, Ирина Којић, Сања Марјановић, Стефан Марјановић, Анђела Милић, Јана Мацура, Јована Мијаиловић, Лана Недељковић, ученици проф. Лидије Марић Јовановић, као и, Јана Јаковљевић, Ленка Илић, Виктор Ранковић и Маријана Томашевић, ученице проф. Соње Миловановић.

Завршној свечаности фестивала и додели награда 19. септембра 2024. у свечаној сали Парохијског дома у Лазаревцу, у пратњи менторке Лидије Марић Јовановић и својих породица, присуствовало је петоро, од 13,  награђених ученика. Стручни жири посебно је истакао и похвалио литерарни таленат чланова „Разиграног пера”, а присутна публика, срдачним и дугим аплаузом, наградила је представљање песме „Још увек сам дете” Павла Мијаиловића, коме је, осим дипломе и књига, додељен и пехар ФЕЛИС 2024.

Ученицима који нису присуствовали завршној свечаности фестивала дипломе су додељене у школи.

Део награђених ученика са менторком Лидијом Марић Јовановић на додели награда ФЕЛИС 24
Павле Мијаиловић
Лидија Марић Јовановић са награђеним ученицима