ОДРЖАН СЕМИНАР У НАШОЈ ШКОЛИ

У нашој школи је 5. и 6. децембра одржан семинар „Дијагностика, превенција и отклањање узрока школског неуспеха“. Поред директора школе, педагога и психолога, семинару су присуствовали наставници у учитељи наше школе. Уз пријатну атмосферу, четири различита предавача и практичне радионице, разменили смо много драгоцених искустава у раду и научили како да препознамо и отклонимо узроке школског неуспеха код наших ученика. Предавачи су били професори чији рад је уско везан за обуку будућих учитеља, који имају богате радне биографије и искуство у директном раду са ученицима. Предавања, организована по сегментима, била су обојена везом између традиционалних и савремених схватања. Био је ту велики број примера из праксе, разговарали смо о начинима дијагностиковања и сузбијања школског неуспеха код ученика кроз разне облике мотивације. Добили смо упуте у литературу везану за овај део усавршавања у раду и од професора др Борислава Д. Станојловић књигу „Основи педагошке дијагностике“. Поред њега, предавачи су били професор др Првослав Јанковић, Славица Чарапић и мр Весна Краварушић.