ОБЕЛЕЖЕН СВЕТСКИ ДАН СЕЋАЊА НА ЖРТВЕ САОБРАЋАЈНИХ НЕЗГОДА

Србија је, традиционално почела да обележава Светски дан сећања на жртве саобраћајних незгода, почев од 16.11.2007. године. Од 2007. године у Србији се на различите начине и у организацији различитих субјеката обележава Светски дан сећања на жртве саобраћајних незгода.

Обележавање овог дана пружа прилику да се скрене пажња јавности на саобраћајне незгоде, последице саобраћајних незгода, трошкове незгода, као и мере које се могу предузети да се оне спрече. Такође, обележавање Светског дана сећања на жртве саобраћајних незгода је прилика да се институције и друштво подсете на одговорност, да се истакне значај јавне свести о последицама саобраћајних незгода.

Наша школа је ове године на пригодан начин обележила овај дан кроз активности наставника и ученика на часовима одељенског старешине и ликовне културе, сходно узрасту ученика.

Радове ученика можете погледати овде.