ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 4. ОКТОБРА – СВЕТСКОГ ДАНА ЖИВОТИЊА

У основној школи „Миле Дубљевић“ у Лајковцу, у организацији наставника биологије Косане Грчић, Александре Јагодић и Александре Милосављевић, обележен је 4. октобар – Светски дан животиња. У холу матичне школе као и у Издвојеним одељењима ученици су имали прилику да виде изложене најразноврсније кућне љубимце као и интересантну поставку која је осликавала природу и њена богатства. Друштво су нам правили папагаји, канаринци, хрчци, рибице, корњаче, леминзи, а било је ту и голубова, жаба, роваца, пужева и један пас. Поводом Светског дана животиња имали смо част да дочекамо и децу из Предшколске установе „Лептирић“, који су својим присуством употпунили овај догађај. Ученици Издвојеног одељења Боговађа овом приликом представили су своје инсектаријуме као и школски хербаријум.

Овом догађају присуствовали су и новинари Радио Пруге који су имали прилику да са ученицима поразговарају о њиховим кућним љубимцима. Наставници у сарадњи са ученицима Oсновне школе „Миле Дубљевић“ труде се да сваки значајан датум на користан и занимљив начин приближе свом граду и својим ученицима.