КРОС РТС-a

29. маја 2014. са почетком у 12 часова  у Основној школи „Миле Дубљевић“ у Лајковцу, у школском дворишту одржан је двадесет четврти крос РТС-а.

Крос је требало да се одржи 16. маја у 10 часова, али је одложен због елементарних непогода које су задесиле Србију.

Ученици од 1. до 4. разреда и девојчице 5. разреда трчали су стазу у дужини 250 метара, док су старији ученици претрчали стазу од 400 метара.

У кросу је учествовало 456 ученика, заједно са издвојеним одељењима, и то 274 дечака и 182 девојчице.

У свакој категорији добили смо по три првопласирана ученика, који су добили дипломе РТС-а и стекли право даљег учешћа на финалном кросу РТС-а.

Победници по категоријама су:

Девојчице:

8. разред

Николина Блажић

Кристијан Антић

Крос су реализовали наставници физичког васпитања наше школе уз сарадњу са одељењским старешинама.

И у издвојеном одељењу у Непричави, одржан је крос у 11.30 за ученике од првог до четвртог разреда. У кросу је учествовало укупно 13   ученика. Трчало се око фудбалског терена, три круга. Ђаци су показали веома добру физичку спремност, а трчање се одвијало у веома пријатној и веселој атмосфери.

Прво место је освојио Милош Урошевић, друго место Срђан Јеленић, а треће место Михајло Илић.