СЕМИНАР ЗА РАЗРЕДНУ И ПРЕДМЕТНУ НАСТАВУ

У недељу 24.12.2017. године  у нашој одржан је семинар у трајању од осам сати. Тема семинара била је ,,Ефикасним учењем до бољих резултата”. Тридесет наставника имало је прилику да у пријатној радној атмосфери, размењујући своја искуства, у добро осмишљеним радионицама, унапреде своје компетенције за организовање ефикаснијег учења ученика, прошире своје знање о стратегијама учења, нађу потврду да су до сада добро радили и да убудуће наставе  да стварају добру атмосферу за учење и буду подршка ученицима у праћењу и вредновању сопственог учења.

Реализатори овог семинара биле су: Светлана Алексић, координатор програма, стручни сарадник - психолог у  Музичкој школи ,,Стеван  Христић“ из Крушевца и  Јелица Димић,  стручни сарадник – психолог и наставник психологије у Медицинској школи ,,Стеван Христић“ у Крушевцу.

Ауторке и реализаторке програма у оквиру планираних тема радиле су на проширивању знања полазника о новим схватањима мотивације  и њиховом оснаживању за планирање и примену различитих техника учења, о новом приступу учењу садашњих генерација ученика, које су карактеристике садашњих генерација ученика  и какво учење желе о стратегији учења, како научити ученике да постављају циљеве у учењу и како да прате сопствени напредак…