ДОНАЦИЈА КРАЉЕВИНЕ НОРВЕШКЕ У ИО БОГОВАЂА

Крајем новембра  наша школа у Боговађи засијала је новим сјајем. На школској згради извршена је потпуна замена старе, дотрајале дрвене столарије. Цео пројекат је реализован у сарадњи Основне школе „Миле Дубљевић“, НВО „Група 484“  и  Краљевине Норвешке. Од септембра школу у Боговађи похађају и ученици мигранти из Центра за азил. НВО „Група 484“ је задужена, како за пружање помоћи ученицима мигрантима да се лакше уклопе у нову школску средину, тако и наставницима школе у Боговађи да овај тежак и одговоран посао ефикасније обављају. Захвални на добром пријему и пажњи која се пружа новим ученицима изразили су жељу да помогну школи. У разговору директорке школе проф. Невенке Јевтић и извршног директора „Групе 484“ Роберта Козме закључено је да  је замена столарије најургентнији посао. Целокупну замену столарије финансирала је Краљевина Норвешка. Сада су услови за рад и боравак деце у  школи много пријатнији.Овим путем се још једном свима захваљујемо.