САЈАМ НАУКЕ У ИО БАЈЕВАЦ

У оквиру Сајма науке, који се одржавао од 2. до 6. октобра, ученици осмог разреда ИО Бајевац су у сарадњи са својим наставницима (Станицом Милошевић, Александром Чолаковић Нинковић и Невеном Савић)  узели учешће наступом под називом „Јутутуту“. Наиме, час је осмишљен као корелација предмета историје,српског језика и музичке културе,а тематски се бави Србијом у доба Милана Обреновића и Јована Јовановића Змаја. Обрађен је начин владавине Милана Обреновића,појмови апсолутистичке власти и устава,као и појмови сатиричне песме и њених карактеристика,а све то на примеру „Јутутунске јухахахе“ која је композицијски обрађена за хорско певање у сарадњи са наставицом музичког.Ученици су гостовали и у централној школи „Миле Дубљевић“ у Лајковцу где су извели истоимену представу ѕа своје вршњаке.

Наставница хемије је са ученицима седмог разреда одржала час под називом „Хемичарење“. Ученици су извели огледе који нису у свакодневној настави и похваљени су због своје ангажованости. Демонстрирали су како изгледа прави вулкан, затим „Хемијски вулкан“, „Дух из боце“, „Слоновска паста“, „Хемијски коктел“. Овом часу присуствовали су и остали ученици од првог до осмог разреда и наставници.

Наставнице: Станица Милошевић, Александра Чолаковић Нинковић, Невена Савић и Данијела Лаловић