ДАН ЈАБУКЕ 2017

Наша школа је наставила традицију обележавања Дана јабука. Ученици наше школе су донели разне посластице, сокове од јабука, као и свеже јабуке. Драмска секција је направила неколико паноа а нижи разреди спремили  рецитације и занимљивости о јабуци. Овај дан су улепшали и наши другари из вртића који су са својим васпитачицама дошли у госте. Такође припадници Црвеног Крста су били са нама. Лепо смо се дружили, почастили и подсетили све на значај јабуке у нашој исхрани. Често нам се догађа да у свакодневној исхрани заборавимо на вредност воћа. Јабука спада у најкорисније намирнице за здравље организма јер је богата витаминима, бета каротеном, влакнима, калијумом, калцијумом, фосфором, гвожђем, магнезијумом. У јабуци има 85-90% воде, стога успешно освежава и гаси жеђ. Јабука јача имуни систем организма, врло је добра у борби против вируса и бактерија, штити организаам од прехладе.

Комисија за рад дечјег савеза