ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ, 20.10.2017. године

Октобар- месец правилне исхране, обележен је 20.10.2017. године, у ИО Боговађа, ОШ „Миле Дубљевић“, у Лајковцу, у организацији наставнице биологије Александре Милосављевић. У манифестацији су учествовали ученици од 5. до 8. разреда који су били циљна група за предавање нутриционисте Снежане Маринковић из Завода за јавно здравље Ваљево. Такође су учешће узели и ученици од 1. до 4. разреда основне школе, тако што су цртали радове на тему Здраве хране и донели намирнице којима смо обележили дан посвећен здравој исхрани. Манифестацији су присуствовали представници Црвеног Крста Лајковац, као и патронажна сестра Ивана Гудовић из Дома Здравља Лајковац. Посебно учешће узимају тражиоци азила из Црвеног Крста у Боговађи који су такође приложили своје цртеже на тему Здраве хране и у присуству преводиоца слушали предавање које је нутрициониста припремила за данас. За крај манифестације ученик осмог разреда Никола Аранђеловић, одсвирао је песму на синтисајзнеру и чули смо песму ученика виших разреда са њиховом наставницом музичке културе Невеном Савић, посвећену здравој исхране.

Александра Милосављевић