ДАНИ ГЉИВА, 07.октобар 2017. године

У оквиру манифестације Дани гљива на Дивчибарама, која се одржава већ 22 године, ученици ОШ „Миле Дубљевић“, ИО Боговађа, узели су учешће на ликовном конкурсу за најлепши цртеж гљиве, као и на фото конкурсу за најлепшу фотографију гљиве. Ментор ученика била је Александра Милосављевић, наставник биологије. Међу учесницима су били и ученици ИО БОговађа, тражиоци азила смешетени у ЦК Боговађа. Неколико ученика наше школе освојило је награде на конкурсу и то : Мина Петровић, 8-5, за најбољи креативни приказ печурке, Михаило и Ђорђе Вујичић, 5-5 и 7-5, за најбољи рад из природе и Хумаира Азими из Авганистана за најбољи цртеж печурке. Такође, међу добитницима је и Прихватни центар за тражиоце азила у Боговађи, за учешће на фото-конкурсу и најбоље фотографије печурака из природе, и тим поводом уручен им је фото-апарат као симболична награда за учешће. Такође, додељене су захвалнице ОШ „Миле Дубљевић“ у Лајковцу, за учешће на конкурсима, као и наставници Александри Милосављевић, за најангажованијег наставника.

Александра Милосављевић