ДЕЧЈА НЕДЕЉА – МАРКОВА ЦРКВА

Од 2. - 6.10. обележили  смо Дечју недељу под слоганом ,,Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета“. Првог дана након отварања Дечије недеље читањем пригодног текста ученици 2, 3 и 4 разреда извели су пригодан програмза прваке. Потом смо трчали трку за срећније детињство.

Другог дана после читања пригодног текста, певања песмице изашли смо на терен и кредама у боји цртали на школском игралишту у чему су учествовали сви ученици.

Трећег дана школу су посетили представници Градске библиотеке Лајковац и ученицима првог разреда поделили чланске карте, школски полицајац који им је причао о безбедности у саобраћају.

Потом смо сви отишли у посету ,,Кумовој воденици“ где смо извели драмски текст ,,Мачак отишао у хадуке“ и упознали се са воденичарским занатом.

Четвртог дана – Израда ликовних радова ,,Градимо мостове међу генерацијама“, а потом су ученици првог разреда присуствовали Позоришној представи и пријему код председника општине.

Пети дан – Организовали смо сајам науке где су учествовали сви ученици.

Током Дечије недеље спроведена је и акција ,,Мој пријатељ из далеког света“ где смо скупили ствари за азиланте.