БИОЛОЗИ НА ФЕСТИВАЛУ НАУКЕ

Ученици ОШ "Миле Дубљевић" у Лајковцу учествовали су у данима фестивала науке као посетиоци и као млади истраживачи.

Огледе животних процеса биљака  и појаве различитих деловања и функционисања органа код животиња и човека привукли су пажњу присутних.

Деловање пљувачке на разлагање скроба, живот у боци биљака, припремање природних мелема и  употреба биљака у те сврхе, ослобађање гасова приликом пупљења гљиве квасца и мноштво других експеримената показали су не само знање већ и заинтересованост наших ученика да се баве научним итраживањем и доказали да наука биологија у интеракцији са другим наукама обезбеђује опстанак човечанства.

Ученици петог и седмог разреда у оквиру активности Дечје недеље учествоваће у акцији садње биљака које ће ученици првог разреда засадити уз помоћ и савете старијих другара како се биљке чувају, негују и колики значај имају за човека.

Поред листопадног дрвета као украсног у нашем школском дворишту биће засађене и јестиве биљке које наши ученици могу убирати када достигну процес плодоношења..
               Стручно веће биологије