НАШ ГОСТ: ВЛАДИМИР АНДРИЋ

Поводом Међународног дана детета 1. јуна, у библиотеци школе, у организацији Градске библиотеке, гостовао је Владимир Андрић. Ученици другог, трећег и четврог разреда наше школе уживали су у дружењу са песником. Најпознатије песме Владимира Андрића говорили су ученици, чланови драмске секције.

Владимир Андрић рођен је 1944. године у Обреновцу. Дипломирао је филмску режију на Факултету драмских уметности у Београду. Од своје двадесете године пише и режира. Скоро четири деценије ради на Телевизији Београд, тренутно је одговорни уредник Редакције дечјег и школског програма. Творац је антологијских телевизијских серијала „Лаку ноћ, децо“ и „Пустолов“. Добитник је већег броја награда за филмску и позоришну режију. Награде „Политикин забавник“, „Невен“, „Змајеве дечје игре“ и „Златни кључић“ само су потврдиле Андрићев креативни ангажман у области дечје књижевности. Награда за најбољу дечју књигу у 2006. години припала је његовој збирци песама и прича „Дај ми крила један круг“.