НЕДЕЉА ЦРВЕНОГ КРСТА У НАШОЈ ШКОЛИ

У среду, 10. маја 2017. године поводом Недеље Црвеног крста за ученике трећег разреда Основне школе „Миле Дубљевићˮ приказана је представа Црвеног крста Мионица.

Представа  „Teatro tolerante“  награђена је за најбољу сценографију и костиме на Фестивалу дечијих позоришних представа у организацији Црвеног крста Србије у оквиру програма Промоција хуманих вредности  који има циљ да смањи  насиље међу младима.  Наши трећаци су уживали у овој дивној представи.

Општи циљ Програма Подмлатка је јачање људских ресурса организације како би се адекватно одговорило на потребе корисника Црвеног крста. Посебни циљеви су: развијање здравих стилова живота међу младима, промоција хуманих вредности и значаја хуманитарног рада, повећање броја младих волонтера Црвеног крста, превазилажење конфликта мирним путем, развијање толеранције, смањење насиља међу младима, поштовање различитости – културног идентитета, развијање и унапређивање животно корисних вештина , развијање вршњачке едукације.

Следећи циљеве Програма организовали смо за ученике  чланове Подмлатка Црвеног крста ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац, у Недељи Црвеног крста, у четвртак, 11.5. 2017. године,у мултимедији,  у 12.00 часова Трибину и  радионицу из области дифузије, односно ширења знања о Црвеном крсту, која обухвата историјат, принципе и знак црвеног крста и из области хуманитарног права „Деца војници“.

Наш Тим Подмлатка Црвеног крста чији су чланови: Косана Грчић, Рајко Сарић, Мира Вујковић, Станица Милошевић, Душица Милинчић, Љиљана Јеремић, Сања Тодоровић, Александра Нинковић Чолаковић, Рајка Митровић и Соња Миловановић, организовањем предавања, трибина, радионица, спровођењем хуманитирних акција и културноуметничких садржаја у нашој школи, остварује циљеве Подмлатка Црвеног крста.

Соња Миловановић, координатор