ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УПИС БУДУЋИХ ПРВАКА

Основна школа „Миле Дубљевић“ Лајковац од 3. априла 2017. године, у складу са чланом 98 Закона о основама система образовања и васпитања (Службени гласник број 72/09, 52/11 и 55/13) уписује у први разред школске 2016/2017. године децу рођену од 1. марта 2010. године закључно са 28. фебруаром 2011. године. За упис у први разред потребна су следећа документа:

1. две фотокопије извода из матичне књиге рођених будућег првака;
  2. потврда надлежног педијатра о обављеном лекарском прегледу;
  3. уверење о похађању предшколског програма (издаје вртић у коме дете похађа предшколски програм).

Будући прваци, односно њихови родитељи,  ће од педагошко- психолошке службе школе добити позив за испитивање пред полазак деце у школу (то јест тестирање будућих првака). Позиви ће бити уручени непосредно преко предшколске установе „Лептирић“ из Лајковца у оквиру већ традиционалне сарадње по овом питању. За будуће прваке који су на списку који смо добили од Одељења за друштвене делатности Општине Лајковац а евентуално нису у Лајковачком вртићу или су одсељени а нису њихови родитељи обавестили школу, упутићемо препорученом поштом позив на крају уписа односно тестирања будућих првака.

Родитељи,  чија су деца рођена од 1. марта 2011. године до 31. августа 2011. године,  а желе да им дете пођe у школу у септембру 2017. године треба да поднесу захтев за испитивање за  превремени полазак детета у школу. Захтев се подноси секретару школе. После обављеног испитивања за превремени полазак у школу, биће донета одлука да ли дете испуњава услове за превремени полазак. О термину испитивања детета за превремени полазак, родитељи ће бити лично обавештени позивом.

Директор школе: Невенка Јевтић, професор