СТУДИЈСКА ПОСЕТА БЕЧУ

Радним планом за спровођње  Програма сарадње УНИЦЕФА-а и Владе Републике Србије у области образовања у периоду 2016 - 2017. године, као и Заједничком концепту подршке образовању деце миграната, тражиоца азила, предвиђена је подршка јачању система образовања у венредним ситуацијама. Једна од активности је студијска посета Бечу у циљу упознавања начина на који је Аустрија организовала приступ деци миграната, тражиоца азила, како у оквиру неформалног, тако и у оквиру формалног образовања.

Посета је обухватила састанак са представницима Министарства просвете задуженим за координацију свих активности, састанак са стручњацима Одбора за образовање града Беча, посету основној школи и школи за образовање одраслих у циљу упознавања примера добре праксе и посету градским установама задуженим за питање избеглица, миграната и тражиоца азила.

Нашу школу представљала је Светлана Ковачевић, помоћник директора, која је била ангажована за интеграцију миграната у нашу школу.

Студијском путовању присуствовали су:

• Весна Недељковић, помоћник министра просвете
  • Јасминка Перуничић  Ален, руководилац Групе за образовање мањина и људска и мањинска права у образовању
  • Јасмина Николић, представник Школске управе града Београда
  • Драгана Рајић, представник комесеријата за избеглице Републике Србије
  • Тинде Ковач Церовић, професор Београдског Универзитета
  • Милена Ракета, педагог Основне школе „Зага Маливук“
  • Ивана Ценерић, координатор пројекта за едукацију и интеграцију деце миграната
  • Ана-Мариа Ћуковић, представник УНИЦЕФ-а.

Посета је била изузетно едукативна и сврсисходна. Наставници наше школе на Наставничком већу биће упознати са резултатима овог студијског путовања.