СЕМИНАР „ПРАЋЕЊЕ, ВРЕДНОВАЊЕ И ПОДСТИЦАЊЕ НАПРЕДОВАЊЕ УЧЕНИКА“

Програм стручног усавршавања одржан је 10.12.2016. године у централној школи у Лајковцу, према унапред договореној сатници. Реализатори и аутори програма биле су Божана Јевричић, професор разредне наставе и Надежда Поповић, професор разредне наставе. Семинару је присуствовало 27 учесника. Поменути програм стручног усавршавања има компетенцију К2, приоритет 2 и носи 8 бодова стручног усавршавања.

Теме семинара су биле следеће:

1. Оцењивање као процес праћења и вредновања тока и исхода учења
  2. Различити начини праћења и вредновања постигнућа заснованих на образовним стандардима
  3. Како различите методе, технике и облици рада подстичу постигнућа и напредовање ученика
  4. Испитивање спремности наставника да прихвате примену програма у пракси

Свака од наведених тема сардржала је уводни, теоријски део након кога су уследиле радионице као и дискусије учесника семинара. Радионице су извођене по групама уз сталну консултацију са реализаторима семинара. Сви учесници семинара били су активни у раду и дискусији.

Семинару присуствовали: Живота Ђорђевић, Милена Ивковић, Александар Ђукић, Зорана Марковић, Ана Пајић, Мирјана Николић, Александра Јагодић, Данијела Томић, Јелена Бајић, Снежана Вићентић, Дијана Поповић, Данијела Гајић, Милица Јовичић, Јелена Гавриловић, Милош Милијановић, Мирјана Вујковић, Данијела Адамовић, Иванка Алексић, Живан Радић, Станица Милошевић, Љиљана Лучић, Рајко Сарић, Марина Лукић, Александра Чолаковић Нинковић, Светлана Миловановић, Данијела Негић и Јована Милашиновић.