МАНИФЕСТАЦИЈА "ИЗБЕГЛИЦЕ У СРБИЈИ-ДЕЧЈА ПЕРСПЕКТИВА"

Удружење грађана PIN (Мрежа психосоцијалних иновација), уз подршку међународне организације IRC, а у сарадњи са Општином Лајковац, у петак 18. новембра од 11 до 13 часова у великој сали Градске куће Општине Лајковац организовала је манифестацију „Избеглице у Србији – дечја перспектива“.

Циљ манифестације је да се културне специфичности, психолошке потребе и таленти деце избеглица са Блиског Истока и из Африке приближе локалном становништву у Србији. Презентовани су резултат истраживања о психолошким потребама и капацитетима деце избеглица, учествовали у психолошким радионицама, уживају у изложби дечјих радова, погледали занимљиве филмове о културама народа са Блиског Истока и, уз освежење,  разговарали са психолозима који раде са децом избеглицама широм Србије.

Манифестацији су присуствовали ученици 8-1 одељења наше школе и ученици старијих разреда из Боговађе, психолог школе Сања Симић и билиотекар Марина Пажиновић.