СЛАВИЦА БИЈЕЛИЋ, НАШ ГОСТ

У библиотеци наше школе угостили смо Славицу Бијелић, али не као учитељицу, већ као писца и песникињу. Славица је рођена у Ваљеву 25. марта 1970. године. Љубав према књизи и наклоност према писању осећа од најранијег детињства. Објављивала је прозне и поетске радове у штампаним и електронским медијима, заступљена у „Зборнику савременог књижевног стваралаштваˮ (Нови књижевни круг), „Зборникуˮ Креативне радионице Балкан за 2015. годину, као и у „Просветном прегледуˮ. Објављивала је и чланке који се односе на васпитање и непосредан рад са децом. Добитник је више признања и награда из области литералног стваралаштва. Удата је, мајка је две девојчице које су јој инспирација и највећа подршка за све што ради.

Славица Бијелић је нама представила књигу „Уживај док си детеˮ и једноставношћу стиха и лепезом емоција тихо нам задржала пажњу и привукла нас да размишљамо. Деца су могла да извуку поуке из свих прочитаних песама и прича. Она позива дете да се замисли и промени мало схватања, искључујући виртуелну илузорност на рачун реалности.