СВЕТСКИ ДАН ЈАБУКЕ 2016

Другу годину за редом наша школа обележава 21. октобар - Светски дан јабуке. Овај дан је у свету први пут обележен 1990. године с циљем указивања на здравствени значај тог воћа и да би се показале многобројне сорте јабуке. Данас је познато око 7.000 различитих врста јабука.

Јабука спада у веома корисне намирнице, јер је богата многим витаминима, бета каротеном, влакнима, калијумом, калцијумом, фосфором, гвожђем и магнезијумом. У том воћу има 85 до 90 одсто воде. Јача имунолошки систем организма и штити га од вируса, бактерија и прехлада.

Учитељи четвртог разреда и наставница биологије Косана Грчић су са својим ученицима у холу наше школе припремили разне ђаконије од јабука, па су посетиоци имали прилику да уживају у укусу јабука. Биле су ту пите, разне врсте колача, рендане јабуке, карамелизоване и чоколадне јабуке, мелеми, сок, слатко, џем и многи други слатки ужици…Одржана је трибина на којој се могло чути много корисних информација о јабукама.