СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТИЊА

Светски дан заштите животиња, 4.октобар први пут се почео обележавати  још 1931. године током Kонвенције еколога у Фиренци. Тадашњи циљ био је да се упозори на положај угрожених врста животиња.

Удружења за заштиту животиња  у целом свету обележавају овај дан како би повећале свест о проблемима животиња и подстакле на размишљање о томе како се односимо према њима.

Празник свих љубитеља и заштитника животиња обележили  смо акцијама постављања кућица и хранилица за птице у школском дворишту ИО Бајевац. Носиоци акције били су ученици петог разреда. Они су своје кућице израдили на часовима техничког образовања.

Наш циљ је потсећање да су животиње  равноправни становници наше планете са којима делимо живот на њој и да имају једнако право на живот као и ми.