НАГРАДА ЗА УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ

У петак 8. јула у Центру за културу у Ваљеву ученици генерације основних и средњих школа Колубарског и Мачванског округа награђени су збиркама кованица „Знамените личности Србије“. Ову награду традиционално додељују Министарство просвете, науке и технолошког развоја и „Политика“. Међу 99 добитника била је и наша Ана Станојевић, са којом су радост током овог свечаног догађаја делиле мајка Гордана и одељењски старешина Душица Милосављевић.

Ана Станојевић је Ученик генерације наше школе. Ово признање заслужила је вредним и упорним радом током целокупног школовања у основној школи. Поред Дипломе „Вук Караџић“, добитник је и посебних диплома за српски језик, математику, биологију, географију и хемију. На такмичењима и смотрама у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја из поменутих предмета освојила је четири прва, седам других и два трећа места на општинским такмичењима, уз још два учешћа. На окружним такмичењима освојила је четири прва места, једно друго, четири трећа, и забележила још пет учешћа. Врхунац њених успеха су три учешћа на републичким такмичењима. Учесник републичког такмичења из српског језика и језичке културе била је и у седмом и у осмом разреду, а на републичком такмичењу „Књижевна олимпијада“ у осмом разреду освојила је треће место. Освајала је и награде на литерарним и ликовним конкурсима, а у оквиру одељењске заједнице испуњавала је све задатке и обавезе. Понос је свог одељења VIII-3 и одељењског старешине.