СРПСКА ТРАДИЦИОНАЛНА СВАДБА

За крај школске године ученици IV-3 са учитељицом Љиљаном Јеремић су припремили драмски приказ српске традиционалне свадбе. Идеја је преузета од угледног часа учитељице Светлане Ковачевић „Гором језде кићени сватови“. Тематски су обједињени предмети: српски језик, природа и друштво и народна традиција. Ученици су кроз лирске песме и изворну народну музику дочарали дух старих времена.

У холу школе уређен је амбијент (сцена) старинске собе. Свадба је одиграна у неколико приказа: Удварање младића и девојке, уговарање свадбе, прстеновање (веридба), позивање у сватове, свадба и рођење детета. Уз композицију „Куде си пошла мори Цвето“ припремљена је кореографија (кореограф Данијела Адамовић) којом је почело свадбено весеље.

Након завршеног програма уприличен је свечани ручак за сватове, родитеље и остале званице, а слике можете погледати овде.