ЕКОЛОШКИ ЧАС КОД МИЛИЈАНОВИЋА

"Ученици ОШ "Миле Дубљевић", поводом Светског дана заштите животне средине 5. јуна, боравили су у најлепшем делу Лајковца, у дворишту породице Милијановић. Уживали су у упознавању биљних врста које ова вредна породица негује, просторном распореду и шаренилу које плени дечји поглед. Научили су да природа награђује људе који њој дарују љубав, а кажњава све оне који узимају оно што им не припада. Свака бачена најлон кеса, смеће поред пута, канал затрпан отпадом изазивали су незадовољствоко ученика еколошке секције и бригу за нашу планету," рекла је Косана Грчић, професор биологије и вођа Еколошке секције.

"Учимо да волимо и штитимо нашу животну средину", порука је са угледног часа младих еколога, поводом Светског дана заштите животне средине.