ДОНАЦИЈА КЊИГА ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ У БОГОВАЂИ

Школска библиотека Основне школе „Миле Дубљевић“ у ИО Боговађа је од ове школске године богатија за 1233 књигe.
Наиме, омладина из Удружења грађана „Моја Боговађа“ је организовала акцију прикупљања књига која је, као што се види из приложеног, завршена више него успешно.
Књиге су дониране у три наврата:

I донација је стигла 21. 9. 2015. године - укупно  53  књигe.
II донација је стигла на Савиндан, 27. 1. 2016. године и школска библиотека је богатија за 117 књига.
III донацијом су нас обрадовали на Дан школе, 25. 5. 2016. године са укупно 1063 књиге.

Ова акција је спроведена захваљујући многобројним донаторима: Библиотеци „Милутин Бојић“( која је даровала највећи број књига), Народној библиотеци Србије, Службеном гласнику, издавачким кућама: Рад, Прометеј, Креативни центар, Пчелица, Драслар партнер, Клет, Српска кљижевна задруга.

Стручна литература ће умногоме олакшати и потпомоћи рад наставницима, а малишанима обогатити и улепшати детињство.
Има ли ишта хуманије и лепше  од поклона  који ће потпомоћи дечје образовање и  интелектуални развој?!