„КЊИГА СОЛИДАРНОСТИ“ У НАШОЈ ШКОЛИ

Акција „Књига солидарности“ Радио Београда покренута је у јесен 1972. године. Покренуо ју је Божидар Тимотијевић, који је радио као новинар у Радио Београду.

Тада је, у јутарњем програму овог радија, слушаоцима упућен позив да донесу књиге које су прочитали, и које желе да поклоне.

За све ове године у акцији даривања, обновљено је или основано скоро 2000 библиотека и поклоњено око три милиона књига.

„Књига солидарности“ делује у оквиру РТС издаваштво, односно слузбе Баштина и културна продукција РТС.

Прилози о њеним активностима, разговори са учедницима акције, дародавцима и домаћнима, и даље се емитује у уобичајеном термину, недељом у Јутарњем програму Првог програма Радио Београда.

Уредник програмске акције „Књига солидарности“ је Михаило Шћепановић.

Основна школа „Миле Дубљевић” 27. априла обогатила је свој библиотечки фонд са 800 књига које је школској библиотеци уручио уредник ове акције.

Ученици школе, извели су шаролики програм. Предшколци вртића „Лептирић” извели су тачку „Чарлстон”.

Чланови драмске секције, рецитатори , балерине, школски хорови, млађих и старијих разреда, ученици који похађају Музичку школу, учинили су овај дан посебним.

Гост, домаћин, писац Радован Бели Марковић. Међу гостима били су представници локалне самоуправе, најуспешнији ученици школе на такмичењима ове школске године.

У име школе, захвалност на овако вредном поклону, изразила је директорка школе, Невенка Јевтић.

Библиотекар школе, Марина Пажиновић, водила је ову акцију од идеје до пријема књига у Школску библиотеку.