ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПОЕЗИЈЕ

Поводом Дана поезије 21. марта, Градска библиотека Лајковац је и ове године организовала Поетски конкурс под називом „НЕКА МИР СВЕТОМ ВЛАДА“.

На конкурс је пристигло укупно 50 писаних радова. Учествовало је 32 ученика нижих и 6 ученика виших разреда. Један заједнички рад одељенске заједнице 1. и 3. разреда ИО Пепељевац са учитељицом Горданом Станојевић.

Петочлани жири у саставу: Дарен Миливојевић-библиотекар Градске библиотеке Лајковац, Данијела Негић-наставница руског језика и библиотекарка у ОШ“Димитрије Туцовић“ у Јабучју, Драгана Митровић, Весна Вујичић и Снежана Живановић Јоксић- књижничари Градске библиотеке, имали су тежак задатак да одаберу првонаграђене радове. Радови су били под шифрама.

ПРВОНАГРАЂЕНИ У НИЖИМ РАЗРЕДИМА:

1. Место: Шифра - СРЕЋА - Алекса Савковић - 3. раз. Пепељевац

2. Место: Шифра - ПЕТИЦА - Анђела Ивановић - 2. раз. Ћелије

3. Место: Шифра - СПАЈДЕРМЕН - Павле Ђукић - 3. раз. Пепељевац

ПРВОНАГРАЂЕНИ У ВИШИМ РАЗРЕДИМА.

1. место: шифра - 4АМИГОСА-Лука Перић -5.раз.- Стрмово

2. место: шифра - А3 - Жаклина Пауновић - 5. раз. - Бајевац

3. место. шифра - А2 - Анђелија Павловић -5 раз. - Бајевац

Сви учесници награђени су захвалницама. Захвалнице су уручене учитељицама и наставницама, чији су ученици учествовали на конкурсу, као и Марини Пажиновић-библиотекарки у ОШ „Миле Дубљевић“, за сарадњу и помоћ у реализацији конкурса.

Програм  и додела награда одржан је 21. марта у 12 часова у просторијама школске библиотеке ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац.