ВЕСНА АЛЕКСИЋ У ПОСЕТИ НАШОЈ ШКОЛИ

Лајковачки основцу данас имају јединствену прилику за сусрет са сјајним писцем за децу, Весном Алексић из Обреновца.

Весна Алексић је написала преко двадесет књига за децу, међу којима су најпознатије “Месечев дечак”, “Звезда ругалица”, “Ја се зовем Јелена Шуман”, “Марија Модиљани”, “Лицитација ветра”. За своја дела добила је све наше најзначајније књижевне награде: награду Невен 1997, награду “Политикиног забавника” 1998, награду “Раде Обреновић” 1999, као и награду Змајевих дечјих игара за целокупно дело 2004. године. Пише и драме, путописе, књижевне критике. Каже да пишући трага за највећом тајном − како одрасти, а не изгубити дете у себи.

Сусрет ученика ОШ “Миле Дубљевић”, са Весном Алексић, писцем за децу је 17. марта у подне. Организатор је Градска библиотека Лајковац.