МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Међународни дан матерњег језика обележава се 21. фебруара. Тим поводом je у среду 24. фебруара гост Градске библиотеке у Лајковцу била проф. др Весна Ломпар. Она је одржала пригодно предавање коме су присуствовали и ученици  шестог,седмог и осмог разреда наше школе са својим наставницама српског језика и школском библиотекарком. Др Весна Ломпар је на занимљив начин показала потребу познавања и чувања матерњег језика. Тако је утицала на подизање свести присутних ученика о важности знања граматике и правописа матерњег језика, и неговања његовог лексичког богатства.

Овом датуму посвећена је пажња и у нашој школи. Ученици укључени у додатне садржаје у оквиру наставе српског језика израдили су пано путем кога су своје другове упознали са историјском позадином овог датума, бројношћу језика у свету, судбином малих језика и тренутним положајем српског језика међу језицима света.