„ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ”

Црвени крст Лајковац, у складу са календаром активности Црвеног крста Србије, организује ову акцију у првој недељи октобра месеца. Подмладак црвеног крста наше школе обавештава ученике о трци, начину учествовања и циљу саме манифестације.Наставници физичког васпитања и одељењске старешине  организовали су хуманитарна шетњу у уторак  6. 10. 2015.године  у 12.00 часова. Овој хуманитарној акцији одазвали су се учаници од 1. до 8. разреда. Продато је 291 стартно место и прикупљено 14.550.00 динара. Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима. Слоган трке је „Имамо циљ–дођи на старт”.

„Трка за срећније детињство” је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмлатку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама постакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.

Подмладак црвеног крста ОШ „Миле ДубљевићˮЛајковац