СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ 2015

Ученици  ОШ „Миле Дубљевић“ у Лајковцу и деца припремне предшколске групе вртића у Лајковцу обележили су  5. јун  Светски дан посвећен животној средини.

Чувари природе, чланови еколошке секције, истицали су значај очувања природе и концепта одрживог развоја. Њихове поруке о угроженој природи и поремећеној еколошкој равнотежи, јасно указују на потребу да се промени свест човека, а потом  учини нешто што ће повратити бар део оног што је уништено.

Од нас се тражи да у природи уживамо, да  се из природе хранимо, лечимо, али да је чувамо  како би  генерације после нас имале бар део онога у чему смо ми уживали.

Очистили смо школско двориште, нахранили птице, поставили кошницу како би привукли рој пчела и оплеменили нашу средину.

5. јун је дан када се подсећамо да треба да бринемо о нашој планети  и позивамо све људе да живе у хармонији са природом. Само на тај начин ћемо обезбедити  здраву средину у којој ће расти наши потомци.